2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #7657 από M87
M87 (1η απόπειρα δημοσίευσης 10/05/2019 22:35, 2η απόπειρα δημοσίευσης 11/05/2019 10:45):

Ενδιαφέρον που ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ λέξεις όπως "διαφάνεια", "συναποφασίζω", "συμμετοχικό προυπολογισμό", κλπ... Εγώ όμως αναρωτιέμαι τα εξής:

1ον ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ...;

2ον ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΌΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ Ο ΔΗΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ "ΣΦΙΧΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΖΩΝΑΡΙ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΩΡΟ ΑΔΩΡΟ;... ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ Ο ΔΗΜΟΤΗΣ ΝΑ "ΣΥΝΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ" ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕΤΡΑ ΌΣΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙΓΑΝΕ ΤΟ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΟ ΣΕ ********;;;

Στο κάτω, κάτω, για να ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ένας δήμος να ιδιωτικοποιήσει ή παραχωρήσει δίκτυα ύδρευσης, δίκτυα αποχέτευσης, δημοτικό οδικό δίκτυο, κλπ κλπ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΕΟΣ το οποίο από προηγούμενες αναρτήσεις μου υπολόγιζα να γίνει απαιτητό όχι φυσικά στην νυν, αλλά στην επόμενη διαχείριση.

Αυτοί είναι οι δικοί μου φόβοι...

Ας δούμε μαζί αν θα επιβεβαιωθούν ή όχι.

Υποβάλλεται παρουσία 4 μόνιμων κατοίκων της ευρήτερης περιοχής.

Οι αναγνώστες, καλό θα ήταν να αντιγράψουν την συγκεκριμένη σελίδα στον υπολογιστή τους προκειμένου να έχουν πρόσβαση στο κείμενο αυτής ανεξάρτητα από την διάθεση ή όχι στον ιστότοπο του RPN και αν και εφόσον βρίσκουν τον σχολιασμό μου χρήσιμο να διανέμουν το κείμενο με κάθε δυνατό τρόπο (e-mail, φωτοτυπία, εκτύπωση, φωτογραφία στο κινητό και όπου γουστάρουν).
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #7654 από M87
M87 (10/05/2019 22:35): Ενδιαφέρον που ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ λέξεις όπως "διαφάνεια", "συναποφασίζω", "συμμετοχικό προυπολογισμό", κλπ...

Εγώ όμως αναρωτιέμαι τα εξής:

1ον ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ...;

2ον ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ Ο ΔΗΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ "ΣΦΙΧΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΖΩΝΑΡΙ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΩΡΟ ΑΔΩΡΟ;... ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ Ο ΔΗΜΟΤΗΣ ΝΑ "ΣΥΝΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ" ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕΤΡΑ ΌΣΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙΓΑΝΕ ΤΟ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΟ;;;

Στο κάτω, κάτω, για να ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ένας δήμος να ιδιωτικοποιήσει ή παραχωρήσει δίκτυα ύδρευσης, δίκτυα αποχέτευσης, δημοτικό οδικό δίκτυο, κλπ κλπ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΕΟΣ το οποίο από προηγούμενες αναρτήσεις μου υπολόγιζα να γίνει απαιτητό όχι φυσικά στην νυν, αλλά στην επόμενη διαχείριση.

Αυτοί είναι οι δικοί μου φόβοι...

Ας δούμε μαζί αν θα επιβεβαιωθούν ή όχι.
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #7653 από maiopkyr@gmail.com
Βασική αρχή μας η σωστή σχέση μεταξύ δημοτών, υπηρεσιών του...

ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ - ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Σχεδιασμός για τη Διοίκηση 2019-2023