(τελικό) Eρμής Ζωνιανών - Θύελλα Ραφήνας 1-0 (το γκόλ στο 75' ο Γκουτσέλης)

Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2013 16:26 | Αθλητικά | 110

16:53 (καθυστερήσεις) Πως τα κατάφερε ο Δημοσπύρος να μην πετύχει γκόλ όταν σούταρε σχεδόν πάνω στη γραμμή του τέρματος του Μήτρου, ούτε αυτός δεν μπορεί να το εξηγήσει.

16:51 (καθυστερήσεις) Δοκάρι για τον Ερμή Ζωνιανών με τον Βαρούχα

16:43 Χάθηκε μοναδική ευκαιρία για την Θύελλα απο τον Ματζώρο.

16:39 Επίθεση για  τη Θύελλα σέντρα του Ματζώρου η μπάλα κατέληξε στο Δημοσπύρο το δύσκολο σουτ του οποίου απέκρουσε ο Μήτρου

16:35 Έπειτα απο συνεχείς επιθέσεις του Ερμή Ζωνιανών και δύο πολύ καλές απποκρούσεις του Κατσιούλη Γκόλ για τον Ερμή Ζωνιανών απο τον Γκουτσέλη

16:34 Αλλαγή Ραμπαβήλα με Ματζώρο

16:30 O Ερμής Ζωνιανών αρχίζει να πιέζει τη Θύελλα, η οποία αμύνεται και προσπαθεί με αντεπιθέσεις για κάτι καλό, αλλά είναι εμφανής η κούραση των παικτών απο την υπερπροσπάθεια που ξεκίνησε στο 35' 'οταν αποβλήθηκε ο Τσαλδάρης

16:21 Αλλαγή για τη Θύελλα στη θέση του Χαρακτίδη ο Δημοσπύρος

16:17 Ευκαιρία για τον Ερμή Ζωνιανών. Καλό σουτ του Πλούση απέκρουσε ο Κατσιούλης

16:15 Αλλαγή για την Θύελλα στη θέση του Πασσά ο Γεραγωτέλης

16:13 Ωραίος συνδιασμός Πασσά - Ραμπαβήλα, και για χιλιοστά σε θέση οφσάιντ ο Ραμπαβήλας που έφευγε μόνος του

16:07 Επίθεση με τον Χαρακτίδη που κόπηκε απο το Μπριλάκη

16:07 Ξεκίνησε το β' ημίχρονο σέντρα για τη Θύελλα  επίθεση με τον Χαρακτίδη που κόπηκε απο το Μπριλάκη

20131027_160427 15:45 Απο τη γραμμή της περιοχής σουτ του Ορέστη Κατσούγκρη η μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Μήτρου

15:44 Ο Ντόσκας μόνος του σε τετ α τετ με τον Μήτρου, δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλαη κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

15:35 Στο χώρο της σέντρας, ο Τσαλδάρης πάνω στο δυνατό παιχνίδι, επικίνδυνη προβολή σε αντίπαλο, δεύτερη κίτρινη και η Θύελλα για τα υπόλοιπα 55' με δέκα παίκτες. 15:24 Σέντρα απο τον Κατσούγκρη κεφαλιά απο τον Παναγιώτη Ραμπαβήλα, η μπάλα ελάχιστα άουτ απο το οριζόντιο δοκάρι του Μήτρου 15:20 Πολύ δυνατό παιχνίδι και κίτρινη κάρτα

Παναγιώτης Τσαλδάρης (αμυντικός)

15:14 Σέντρα του Ντούνη, μέσα στη περιοχή του Ερμή, κεφαλιά του Πασσά απέκρουσε ο Μήτρου. Αγησίλαος Πασάς (μέσος) 15:12 Φάουλ υπέρ της Θύελλας λίγο έξω απο την περιοχή. Εκτελέστηκε απο τον Πασσα απέκρουσε ο Μήτρου 15:10 Στο πρώτο δεκάλεπτο, ανοικτό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες , αλλά χωρίς καμιά απο τις δύο να έχει τον έλεγχο του αγώνα. "Υποψία" φάσης δημιουργήθηκε όταν σε μια στημένη φάση υπέρ του Ερμή η μπάλα αποκρούστηκε απο τους αμυντικούς της Θύελλας. 15:02 Στη σέντρα η ομάδα του Ερμή Ζωνιανών που παίζει με μπλέ εμφανίσεις και η Θύελλα με τα άσπρα.

20131027_150004

14:58 Στο γήπεδο του Ερμή, έφτασαν και οι φίλαθλοι της Θύελλας Ραφήνας

20131027_145229

14:54 Τελείωσε το "ζέσταμα" και σε λίγο ξεκινάει ο αγώνας

20131027_144055

14:32 Θύελλα Ραφήνας (Βλάσης Χατζηαναστασίου) : Κατσιούλης, Οικονόμου, Ντούνης, Τσαλδάρης, Τασόπουλος, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Τσέλιος, Ραμπαβήλας, Πασάς, Κατσούγκρης Αναπληρωματικοί : Γεραγωτέλης, Ματζώρος, Μπαξεβάνης, Κόλλιας, Λαγός, Δημοσπύρος, Σταυρόπουλος

14:30 Ερμής Ζωνιανών (Σουτζής Μανώλης) : Μήτρου, Κανδυλάκης, Κάβαλος Στ., Μπριλάκης, Σταυράκης, Αριστινίδης, Ρουμπάκης, Γκουτσέλης, Γκούγκας, Κοζανίδης, Πλούσης   Αναπληρωματικοί : Κοζορώνης, Βαρούχας, Ρουσσάκης, Νικηφόρος, Ρηγάκης, Περκής, Κάβαλος Θ.

14:30 Οι συνθέσεις των ομάδων