(Φιλικό) Θύελλα Ραφήνας - Εθνικός Νέας Μάκρης 7-0 (χατ - τρικ ο Αχιλλέας Κατσούλης) video

Δευτέρα, 25 Αυγούστου 2014 02:36 | Αθλητικά | 130

Με καλή εμφάνιση απέναντι σε ένα αντίπαλο που μάλλον θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να διατηρηθεί στην Α' ΕΠΣΑΝΑ, η Θύελλα Ραφήνας, ανεβάζει στροφές ενόψει πρωταθλήματος.

Με ένα σύνολο στο οποίο ο Πέτρος Τσιγκούλης "έδεσε" αρμονικά τους παλαιούς παίκτες της ομάδας , με τους νεοαποκτηθέντες και με νεαρούς που προήλθαν απο την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα  των νέων, η Θύελλα έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο και - μάλλον - θα είναι απο τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στην κατηγορία.

Οι Ντούνης, Τασόπουλος, Τσαλδάρης, Χαρακτίδης, Μαργέτης, Μπαξεβάνης (α' ημίχρονο) και οι Δημοσπύρος , Κατσούγκρης, Μανουσάκης, Οικονόμου , Τσέλιος (β΄ημίχρονο) έπαιξαν με χαρακτηριστική άνεση και κυριάρχησαν επι των αντιπάλων τους, αλλά το κυριώτερο είναι ότι συνεργάστηκαν άψογα με τους νεοαποκτηθέντες και τους "μικρούς" που υπήρχαν στην ενδεκάδα. Αλλά και οι μικροί ήταν ο ένας καλύτερος απο τον άλλον. Τα γκόλ

15' Σε λάθος γύρισμα αμυντικού του Εθνικού, ο Αχιλλέας Κατσούλης προλαβαίνει και πλασάρει υποδειγματικά , γράφοντας το 1-0 29' Ο Γιώργος Στάφα αγωνιζόμενος στα αριστερά της άμυνα, κλέβει τη μπάλα, τη δίνει στο Χαρακτίδη που σουτάρει δυνατά απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και στην επιστροφή της, ο πανταχού παρών Α. Κατσούλης γράφει το 2-0

30' Ντούνης και Κατσούλης με άψογο συνδυασμό διασπούν την άμυνα του Εθνικού με τον Α.Κατσούλη να κάνει χατ-τρικ και τρία τα τέρματα της Θύελλας.

Χαρακτίδης Πάντζος

40' Ο Μπαξεβάνης ανατρέπεται μέσα στη περιοχή ο διαιτητής Μπουξμπάουμ δείχνει το σημείο του πέναλτι και ο Αλέξανδρος Χαρακτίδης (στη φωτογραφία μαζί με τον φροντιστή της Θύελλας Β. Πάντζο) με την δική του χαρακτηριστική εκτέλεση γράφει το 4-0

Δημοσπύρος

48' Δυνατό σουτ του Δημοσπύρου (στη φωτογραφία) έπειτα απο ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Εθνικού και 5-0

75' Ανατροπή του Κατσούλη μέσα στη περιοχή, εκτελεστής του πέναλτι ο νεοαποκτηθείς Νίκος Αθανασόπουλος 6-0

86' Ο μικρός Μάριος Γεωργιάδης με έξυπνη μπαλιά βγάζει τον Δημοσπύρο τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο Δημοσπύρος γράφει το τελικό 7-0.

Η Θύελλα εκτός απο τα 7 γκόλ έχασε και πολλές ευκαιρίες με χαρακτηριστικότερη αυτή του Αθανασόπουλου στο 85' που πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά το σουτ του, κατέληξε άουτ.

Τσούκης

Ο Εθνικός Νέας Μάκρης στο 21' πέτυχε γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενω σε 2-3 φάσεις στο α' ημίχρονο ο Τσούκης ενω βρισκόταν μέσα στη περιοχή της Θύελλας αργούσε χαρακτηριστικά να αποφασίσει τι θα κάνει με την μπάλα.

νεός και παλιοί

Απο την Θύελλα , δεν υπάρχει υστερήσας, αλλά αξίζει ιδιαίτερη μνεία η εμφάνιση των μικρών (Αράπης, Γεωργιάδης, Στάφα, Παπαδόπουλος) ενω ο τερματοφύλακας Γιώργος Πάντος που δεν πιέστηκε , σε μια μόνο φάση που χρειάστηκε να επέμβει έδειξε τις δυνατοτητές του.

Θύελλα Ραφήνας (Π. Τσιγκούλης) : Πάντος, Τσαλδάρης, Στάφα, Τασόπουλος, Μαργέτης, Μπαξεβάνης, Ντούνης, Χαρακτίδης, Α. Κατσιούλης,  Οικονόμου,  Ξύδης Στο β' ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι Αραπης, Γεωργιάδης, Δημοσπύρος, Κατσούγκρης, Μανουσάκης, Νικολέας, Παπαδόπουλος, Προδρόμου, Τσέλιος, Αθανασόπουλος, Κονταρίνης

Εθνικός Νέας Μάκρης (Γ. Σιμιτζίγλου) : Καρλής , Γράψας, Μπατής, Αηδόνης, Σοσίνης, Χατζόπουλος, Τσούκης, Τσακιργιάννης Ζιάγκος, Χατζηηλίας, Νικηφοράκης και στο β΄ημίχρονο Δημητρίου, Όλγκεστ, Βοτίδης, Τσιντισάκης, Μασούρας

Μπουξμπάουμ Ντόστης Σπίθας

Πολύ καλός ο Διαιτητής Μπουξμπάουμ με επόπτες τους Σπίθα και Ντόστα που άκουσαν κάποια παράπονα απο ανθρώπους του Εθνικού Νέας Μάκρης