Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας , φιλική νίκη με Χαλκίδα

Πέμπτη, 04 Σεπτεμβρίου 2014 20:27 | Αθλητικά |

Σε ένα παιχνίδι με ανούσιο το πρώτο μέρος και συναρπαστικό το δεύτερο, ο Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας πέτυχε μία «επαγγελματική» εντός έδρας νίκη, επί του αξιόμαχου συγκροτήματος του Α.Ο. Χαλκίδας με σκορ 3-1.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε καμία αξιόλογη φάση παρόλο που η Τριγλία Ραφήνας είχε την υπεροχή, αλλά δεν την αξιοποίησε.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης η Χαλκίδα μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο, με μία όμως φλύαρη υπεροχή. Στο 55΄ επιχειρήθηκε σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη αμυντικού της Χαλκίδας και κατέληξε στα δίχτυα του Μόνου. Στο 60΄ η Χαλκίδα έφερε το ματς στα ίσια, με τον Σμυρναίο να εκμεταλλεύεται λάθος συνεννόηση των αμυντικών της Τριγλίας Ραφήνας και με πλασέ να κάνει το 1-1. Από το σημείο αυτό και μετά, η Τριγλία Ραφήνας πήρε τα ηνία του αγώνα και στο 80΄ σε μια φάση διαρκείας στα καρέ της Χαλκίδας ο Ζέκιο (στη φωτογραφία) με πλασέ έκανε το 2-1. Στο 86΄ πάλι ο ίδιος παίκτης έφυγε μόνος προς την μεγάλη περιοχή του Μόνου και με υποδειγματικό πλασέ, έγραψε το τελικό 3-1.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 06/09/2014 και ώρα 17.00, με αντίπαλο τον ΠΑΟ, στα πλαίσια του τουρνουά «ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΙΑ 2014».

Α.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ: Παπάς, Τσέπας, Λάσκαρης, Σταυρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Χρυσάφης, Κότσι, Ντούμπερετ, Σταμπέλος Δημήτρης, Κολοκοτρώνης, Μάργαρης.

Στο β ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι: Μένιος, Λαζούρας, Ζέκιο, Μάντζης, Μεϊμάρογλου, Βεστάκης, Σκαφίδας, Σταμπέλος Γιάννης, Επιτάσιο.

Α.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑ: Μόνος, Κοροβέσης, Τζαφέρος, Γκιτσάλης, Αυλωνίτης, Ευσταθίου, Τσομπάνης, Βαλκάνος, Σμυρναίος, Ανέστης, Τσεκούρας.

Στο β ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι : Λινάρδος, Μαρίνος, Μπασινάς, Τόλης.