Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας! Θα μπορούσε και το τρίποντο! (αποτελέσματα - βαθμολογία)

Κυριακή, 01 Μαρτίου 2015 16:50 | Αθλητικά |

Έπειτα απο ένα κακό ξεκίνημα και ένα αρνητικό πρώτο 10λέπτο στο οποίο δέχθηκε και το γκόλ στο 4ο λεπτό απο κεφαλιά του Αχμέτ , η Τριγλία Ραφήνας, συνήλθε επαιξε καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν έφτασε στο γκόλ το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Είχε όμως μια πολυ καλή ευκαιρία όταν ο Μέλβιν Ζέκιο στο 38' με δυνατό σουτ, τράνταξε το δοκάρι του Καπούταγλη και έχασε δυο -τρεις καλές ευκαιρίες με τους Χρυσάφη και Βεστάκη.

Στο β΄ημίχρονο πάλι τα πρώτα λεπτά η Τριγλία Ραφήνας, μπήκε μουδιασμένη, αλλά στη συνέχεια ανέβασε την αποδόσή της και στο 66΄σε σέντρα σουτ του Βεστάκη, είχαμε αυτογκόλ όταν η μπάλα βρήκε στο σώμα του Δημγκιόκα.

Μετά το 1-1 , οι άμυνες άνοιξαν κοι η Τριγλία δημιούργησε καλύτερες προϋποθέσεις προκειμένου να επιτύχει ένα δεύτερο γκόλ που όμως δεν ήρθε.

Να σημειώσουμε, ότι στην αρχή του αγώνα ο Δημήτρης Παπασπύρου αναγκάστηκε να αλλάξει το αγωνιστικό του πλάνο, όταν μόλις στο 12ο λεπτό τραυματίστηκε ο Τσέπας και αντικαταστάθηκε απο τον Δημ. Σταμπέλο.

Νέας Ιωνία : Καπούταγλης, Δημγκιόκας, Ρόπας, Λαμάι, Αχμέτ, Σπαγγής, Καραχάλιος, Τύρπος (70' Όγκμποε), Μπάρκογλου (62' Νησαριώτης), Καραχάλιος (87' Χλωρός), Καραγιάννης

Τριγλία Ραφήνας : Παπάς, Γκίκας , Μειμάρογλου, Ντούμπερετ, Τσέπας (12' Δημ. Σταμπέλος), Σκαφίδας, Λαζουράς, Μάντζης, Βεστάκης, Χρυσάφης, Ζέκιο (83'  Κότσι)