88' : Θύελλα Ραφήνας - Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (το γκολ ο Μαχαιρούδης στο 10'')

Τετάρτη, 06 Μαΐου 2015 16:20 | Αθλητικά | 1246

Tον σημερινό αγώνα μπορείτε να τον δείτε ΕΔΩ και να τον ακούσετε ΕΔΩ . Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στη Θύελλα και μαζί πάλι αμέσως μετά τη ληξη του αγώνα

17:50 Περίληψη Α' ημιχρόνου

Τελικός κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας

Νέστος Χρυσούπολης (Νίκος Καραμπετάκης) : Καραβελίδης, Στέρεφ, Μπουλγουράς, Σιαματάς, Παυλακάκης, Παπαδάτος Χασάνογλου, Γκατζολάρι, Μαχαιρούδης, Κότεφ, Ζγκούρι Αναπληρωματικοί : Εμμανουηλίδης, Ασλανίδης, Μανούκος, Λεοντιαδης, Γαμβρέλης, Τσέκος, Δεσύλλας

10’’ Αμέσως μετά τα σέντρα , επίθεση για τον Νέστο Χρυσούπολης, ο Μπουλγουράς μπαίνει στη περιοχή της Θύελλας από αριστερά και ο Μαχαιρούδης γράφει το 1-0 για το Νέστο.

Μουδιασμένοι οι Λιγνιτωρύχοι , φανερά επηρεασμένοι από το γρήγορο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο παραχώρησαν 4 κόρνερ.

Σιγά-σιγά μετά το 10λεπτο, η Θύελλα άρχισε να περνάει πιο συχνά τη σέντρα, αλλά ο Νέστος έχοντας μπροστά τους Μπλουγουρά και Ζγκούρι είναι απειλητικός, όπως στο 15’ που είχαμε συνδυασμό Μπλουγουρά – Ζγκούρι η χλιαρή  σέντρα του οποίου κατέληξε στα χέρια του Πάντου.

Μέχρι το 20λεπτο και εκτός από το γκολ δεν είχαμε κάποια σημαντική ευκαιρία, αλλά στο 22’ είχαμε μια σημαντική ευκαιρία όταν από συνδυασμό Χασάνογλου-Κότεφ η διαγώνια σέντρα του από δεξιά πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Πάντου  και χιλιοστά μπροστά από το πόδι του Ζγκούρι.

Πρώτο ακίνδυνο σουτ προς την εστία του Καραβελίδη έγινε από το Ντόσκα στο 23’,ενώ πολύ καλή ευκαιρία έχασε η Θύελλα όταν από μακρινό σουτ του Ντούνη η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Καραβελίδη.

Ο Σιαματάς παίζει από πολύ κοντά το Καζαντζή και δεν τον αφήνει να αναλάβει πρωτοβουλίες, ενώ οι Ντόσκας και Αράπης έχουν γράψει πολλά χιλιόμετρα.

33’ Κίτρινη κάρτα στο Σερέτη για μαρκάρισμα στο Κότεφ

Μετά το 35’ είχαμε μια εσωτερική αλλαγή άλλαξαν αμοιβαία θέσεις ο Κότεφ από δεξιά πήγε στα αριστερά εκεί που έπαιζε ο Ζγκούρι.

44’ η μεγαλύτερη ευκαιρία της Θύελλας , όταν ο Κατσούγκρης εκμεταλλεύτηκε λαθος του Μπλουγούρα και με ένα γλυκό σουτ πήγε να στείλει τη μπάλα στο δεξί γάμα της εστίας του Άκη Καραβελίδη που έδιωξε με εκπληκτική εκτίναξη

....................................................

16:51 Στο σημερινο αγώνα θα υπάρχει και time out

16:47 Θερμοκρασία 47 βαθμοί Κελσίου υπο σκιά στο γήπεδο και στα βουνα που φαίνοντα υπάρχει λίγο χιονάκι

16:46 Στο γήπεδο και οι Πρόεδροι των δύο ΕΠΣ Καβάλας και Αν. Αττικής

16;45 Σύστημα 4-3-2-1 και για τις δύο ομάδες

16:20 Θύελλα Ραφήνας (Πέτρος Τσιγκούλης) Πάντος, Μανουσάκης, Τσέλιος, Τασόπουλος, Σερέτης, Ντούνης, Αράπης, Ντοσκας, Καζαντζής, Κατσούγκρης Αθανασόπουλος  Αναπληρωματικοί : Δημοσπύρος, Γεραγωτέλης, Μοουλάκης, Προδρόμου, Μαργέτης, Μπαξεβάνης, Χαρακτίδης

Νέστος Χρυσούπολης (Νίκος Καραμπετάκης) : Καραβελίδης, Στέρεφ, Μπουλγουράς, Σιαματάς, Παυλακάκης, Παπαδάτος Χασάνογλου, Γκατζολάρι, Μαχαιρίδης, Κότεφ, Ζγκούρι Αναπληρωματικοί : Εμμανυηλίδης, Ασλανίδης, Μανούκος, Λεοντιαδης, Γαμβρέλης, Τσέκος, Δεσύλλας