"Νέα" Θύελλα με πολλές υποσχέσεις! (80 φωτογραφίες ,video με τα γκολ και δηλώσεις προπονητών)

Κυριακή, 23 Αυγούστου 2015 21:44 | Αθλητικά | 432
Σε φιλικό αγώνα σήμερα στη Ραφήνα, η Θύελλα Ραφήνας στο τρίτο παιχνίδι της προετοιμασίας της  επιβλήθηκε του Νικηφόρου με 3-0. (Δείτε 80 φωτογραφίες απο τον αγώνα ΕΔΩ)
Ο σημερινός αγώνας έδωσε την ευκαιρία στο Πέτρο Τσιγκούλη να δει και στη πράξη πολλά απο αυτά που δουλεύει στις προπονήσεις.
Η Θύελλα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη - σχεδόν σε όλη - τη διάρκεια του αγώνα, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς όμως οι παίκτες της να αποφύγουν εύκολα και αβίαστα λάθη. Οι παίκτες τη Θύελλας αν και όπως προαναφέραμε είχαν την υπεροχή δεν έφτασαν σε πολλές τελικές φάσεις διότι ο αντίπαλος είχε κλειστεί και περίμενε τη Θύελλα. Μια Θύελλα που ξεκίνησε παίζοντας με το σύστημα  4-4-1-1 για να γυρίσει μετά στο πιο οικείο  4-3-3. Τα γκολ για τη Θύελλα πέτυχαν

ο Τασσόπουλος με κεφαλιά έπειτα απο εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη στο 25', και

οι Μπουντάκης στο 60' και Ράσα στο 70' με σουτ.
Ο  Νικηφόρος, στο α' ημίχρονο που παρέταξε το βασικό του σχήμα, δυσκόλεψε τη Θύελλα και έδειξε ότι δύσκολα τη νέα χρονιά οι αντίπαλοι επιθετικοί θα βρίσκουν ευκαιρίες μέσα στη περιοχή του. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές αποσυντόνισαν τους αμυντικούς που πολλές φορές δεν είχαν την κατάλληλη αλληλοκάλυψη. Το δεύτερο όμως ημίχρονο ήταν και εκείνο στο οποίο ο Νικηφόρος είχε την ευκαιρία να πετύχει το γκολ της τιμής, όμως η μπάλα σε σουτ του Λαζανά στο 70' βρήκε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Κύρκου

Θύελλα Ραφήνας (Πέτρος Τσιγκούλης) : Κύρκος, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος, Τασσόπουλος, Μανουσάκης, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης, Αράπης, Χαρακτίδης, Μουτζακάς, Ξύδης. Και σαν αλλαγές απο το 30ο λεπτό και μετά οι Ανδρεαδάκης, Ράσα, Μπουντάκης, Μπαϊρακτάρης, Σαντίκου, Αλέφαντος, Πάντος, Μαστρογιαννούδης, Βεντούρης και Κατσικάτσος

Νικηφόρος (Ξενοφών Ρούσσης): Φελέσκουρας,Γεωργάκης, Μάρκος, Κωλέτης, Κούκιος, Δούβος, Αλεξόπουλος, Ζάχος, Τότι-Ορούτσι,Γαβριήλ, Λαζανάς . Και  σαν αλλαγές οι Αποστολίδης, Μπούρας, Παπαθανασόπουλος, Ατζινάς, Ρίζος, Βέλιτς, Καλούδης, Καννελόπουλος, Δεληγιάννης
Δείτε στο video του rpn.gr τι δήλωσαν οι προπονητές μετά τη λήξη του αγώνα.