(Νέοι) Θύελλα Ραφήνας- Τριγλία Ραφήνας 2-2 (video και 195 φωτογραφίες)

Σάββατο, 21 Νοεμβρίου 2015 12:38 | Αθλητικά | 541

Με τέσσερα γκολ, όλα στο β΄ημίχρονο, οι εκατοντάδες φίλαθλοι, που βρέθηκαν στο Δημ. Γήπεδο Ραφήνας "Παναγιώτης Σκούφος", είδαν ένα συναρπασταικό αγώνα μεταξύ των ομάδων "Νέων" της - τυπικά γηπεδούχου - Θύελλας Ραφήνας και της Τριγλίας Ραφήνας.

Η Θύελλα προηγήθηκε με ένα "πανέμορφο" σε εκτέλεση γκολ του Βαλάντη Παπατσαράκη

για να ισοφαρίσει η Τριγλία και να προηγηθεί με ένα εξίσου θεαματικό γκολ του Μέγα. Πέντε λεπτά πριν απο τη λήξη του αγώνα , απο ένα λάθος αμυντικού της Τριγλίας, ο Μπουντάκης κλεψε τη μπάλα και την πέρασε πάνω απο τον τερματοφύλακα της Τριγλίας Πλιάτσικα, για να γράψει το τελικό 2-2 .

Να σημειώσουμε ότι και οι δύο ομάδες παραμένουν αήττητες στο 3ο Όμιλο της κατηγορίας "Νέων της ΕΠΣΑΝΑ, έχοντας 4 νίκες και μια ισοπαλία (τη σημερινή)

Άριστος ο διαιτητής της συνάντησης Πολυχρονιάδης , στον οποίο 2-3 φορές εξέφρασαν τα παραπονά τους , οι "πάγκοι"  των ομάδων κυρίως για φάσεις που "άφησε" ή δεν ΄"άφησε" το πλεονέκτημα. Βοηθοί ήταν οι Γ. Λάμπρος και Α. Λιόλιος

Θύελλα Ραφήνας (Θοδωρής Βιάδης) : Κατσικάτσος, Τόγιας, Κάραση, Σαντίκου, Ευγενικός, Σουλτανίδης, Παπατσαράκης, Νάστος, Μπουντάκης, Μαστρογιαννούδης, Σιμιόν  Αναπληρωματικοί : Βεντουρης, Μπήλιος, Γκοσος, Κεφαλλωνίτης, Κρητικός, Γκιόκα, Κεσέρογλου

Τριγλίας Ραφήνας (Ανδρέας Ντερτίνης) : Πλιάτσικας, Μαρινόπουλος, Νησωτάκης, Μάρκος, Αρβανιτίδης, Μέγας, Ζιούλης, Βατίστας, Λαμπρόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Παπαδόπουλος Αναπληρωματικοί : Βαζάκας, Ναούμ, Γερακάκης, Σιδερης, Κρικέλης,  Καλφάογλου