Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας - ΟΦΗ 2-1 (δείτε το πρώτο video του rpn.gr)

Κυριακή, 06 Δεκεμβρίου 2015 18:39 | Αθλητικά |

Μεγάλη νίκη της Τριγλίας

σήμερα απέναντι σε μια ιστορική ομάδα των ΟΦΗ και η μεν Τριγλία όπως και τις προηγούμενες Κυριακές συνεχίζει ακάθεκτη ενω ο ΟΦΗ μπαίνει σε περιπέτειες και θα καταλάβετε τι εννοούμε όταν ακούσετε τις δηλώσεις του προπονητή της Νίκου Γκουλή.

H εμφάνιση του ΟΦη στο α' ημίχρονο ήταν τραγική ενω στο β' ημίχρονο και μετά το γκολ πίσεσε για να ισοφαρίσει, μια Τριγλία που "χτύπησε" στις αρχές των δύο ημιχρόνων και διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι κυρίως όταν πιέστηκε και ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Παπαδόπουλος όχι μόνο μετα δύο γκολ αλλά και με την παρουσία του στην επίθεση που ήταν ένας συνεχής κίνδυνος για τους αμυντικούς του ΟΦΗ, αλλά και ο Λέτσο που τρείς φορές έσωσε την εστία του, ήταν αυτοί που έκαναν το κάτι παραπάνω χωρίς να υστερήσει κάποιος απο τους  οι υπόλοιπους συμπαίκτες τους.

Το φίλμ του αγώνα

1' Ο Μεϊμάρογλου έδωσε τη μπάλα στον Παπαδόπουλο το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Κασμερίδης.

8' ΓΚΟΛ κόρνερ του Μανδύλη κεφαλιά του Παπαδόπουλου και 1-0

16' Ο Πιθαρούλης έβγαλε τετ α τετ αλλά λίγο πλάγια τον  τον Πόποβιτς με τον Λέτσο, ο οποίος έκανε την πρώτη εκπληκτική απόκρουση.

26' Γκολ του Δάρα ακυρώθηκε ως οφσάιντ

33' Ο Βιγιαφάνε στη θέση του τραυματία Δαμιανάκη .

35' Λάθος  Μπολάκη - Κασμερίδη η μπάλα πλάγιο άουτ και μετά απο άμεση εκτέλεση το σουτ του Κόντη πέρασε έξω απο το αριστερό δοκάρι του Κασμερίδη.

38' Ζήτησε πέναλτι ο πάγκος της Τριγλίας όταν ο Βασιλείου μόνος του με τον Κασμερίδη έκανε "ψηλοκρεμαστό" σουτ που κατέληξε μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι, αλλά ο Κασμερίδης και μετά το πλασέ του Βασιλείου τον ανέτρεψε.

40' Κόντρα σε σουτ του Βασίλείου και η μπάλα έφτασε στα χέρι του Κασμερίδης

48' Ο  Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αμυντικής γραμμής του ΟΦΗ, πέρασε και τον Κασμερίδη και έγραψε το 2-0

54' Ο Σαχινίδης βρέθηκε αμαρκάριστος στη περιοχή του Λέτσο και με προβολή 'εστειλε τη μπάλα άουτ.

56' Σέντρα του Κοιλιάρα κεφαλιά του Περογαμβράκη , μπλοκάρει ο Λέτσο. .

63' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ Εκτέλεση κόρνερ απο τον Κοιλιάρα κεφαλιά του Σαχινίδη 2-1

64' Ο Λέτσο έδιωξε σε κόρνερ σουτ του Κοιλιάρα έξω από την περιοχή.

86' Εκτέλεση φάουλ του Μαρτσάκη και κεφαλιά του Τζέκου, ετοιμάζονται να πανηγυρίσουν στο πάγκο του ΟΦΗ, ο Λέτσο διώχνει σε κόρνερ

92' Σουτ του Κώτσιου η μπάλα άουτ και λήξη του αγώνα.

Σήμερα το rpn.gr βρέθηκε στο γήπεδο - για πρώτη φορά με δύο κάμερες - και έτσι κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις θα φανούν ξεκάθαρα και θα διαμορφώσετε τη δική σας άποψη

Στο πρώτο video του rpn.gr  που μπορείτε να δείτε ΕΔΩ (στις 19:20) δείτε τα γκολ , τις αμφισβητούμενες φάσεις και τις δηλώσεις των Λέτσο , Βασιλείου, Κόντη, Παπαδόπουλου

Τριγλίας Ραφήνας : (Ηλίας Καλοπήτας) : Λέτσο, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας, Τσέπας (86΄κίτρινη), Σκαφίδας (65' κίτρινη), Μανδύλης, Γούλας, Κόντη (75' κίτρινη και 75' Μάλτσι), Βασιλείου (36' κίτρινη), Παπδόπουλος

ΟΦΗ (Νίκος Γκουλής) : Κασμερίδης, Μπολάκης, Φαζός, Κώτσιος, Δαμιανάκης (33' Βιγιαφάνε), Πιθαρούλης, Περογαμβράκης (75' κίτρινη), Κοιλιάρας, Σαχινίδης, Πόποβιτς (9' κίτρινη, 52' Τζέκος), Μασάντο (35' κίτρινη, 85' Μαρτσάκης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Απόστολος Παπαποστόλου από το σύνδεσμο Εύβοιας. Βοηθοί οι Σπανός - Αργύρης από τον ίδιο σύνδεσμο.