Α.Ο. Τρίγλιας Ραφήνας :Το πρώτο βήμα έγινε

Πέμπτη, 11 Φεβρουαρίου 2016 17:28 | Αθλητικά |

Το πρώτο βήμα έγινε και απομένει η ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης 17 Φεβρουαρίου, για να σφραγίσει και οριστικά την παρουσία της Τριγλίας Ραφήνας, στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ. Σε ένα δυνατό παιχνίδι που χαρακτηρίσθηκε από το υπέρμετρο πάθος των παικτών του Α.Ο. Κορωπίου, που πολλές φορές βέβαια υπό την ανοχή του διαιτητή κ. Μάλαμα ξέφευγαν από τα αθλητικά πλαίσια, η Τριγλία Ραφήνας έπαιξε όσο χρειάσθηκε, για να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες της Τριγλίας Ραφήνας έχασαν μεγάλη ευκαιρία με του Κότσι (δύο φορές) και Μιχάλη Παπαδόπουλο να ανοίξουν το σκορ. Στον αντίποδα το Κορωπί απείλησε μόνο μία φορά στα μέσα του ημιχρόνου, με τον Μασκλαβάνο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, κυριάρχησε απόλυτα και στο 57΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Κόντη, ο Αλέξανδρος Δάρρας με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Τριγλίας. Στο 63΄ ο Λευτέρης Κότσι αποβλήθηκε από τον διαιτητή του αγώνα και το Κορωπί βρήκε την ευκαιρία να κερδίσει κάποια μέτρα στο γήπεδο και απείλησε με τον Μασκλαβάνο και τον Παπακωνσταντίνου. Σε όλες όμως τις φάσεις το παρών έδωσε ο Δήμιζας και αποσόβησε τον όποιο κίνδυνο για την εστία της Τριγλίας. Α.Ο. Κορωπίου: Ανδριανός, Αλεξίου Α., Πάντου, Παπαδόπουλος (72' Βλάχος), Αλεξίου Σ., Ματσάγγος, Χαρίσης, Τούσα, Μασκλαβάνος, Μπανάι, Νούρια (53' Παπακωνσταντίνου). Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας: Δήμιζας, Σολδάτος, Μέγας, Δάρας, Τσέπας, Λαζούρας, Κότσι, Γούλας, Κόντη (77' Καραδέμητρος), Βασιλείου (85' Σταμπέλος), Παπαδόπουλος (72' Σιάννης).