(Φιλικό) Α.Ο. Τρίγλιας Ραφήνας - Αετός Πικερμίου 2-2 (video και φωτογραφίες)

Παρασκευή, 02 Σεπτεμβρίου 2016 19:41 | Αθλητικά | 3

Με πολλές αλλαγές και υπό δοκιμή παίκτες η Τρίγλια Ραφήνας αντιμετώπισε σε αγώνα διάρκειας 80 λεπτών τον συνδημότη Αετό Πικερμίου.

Οι προπονητές των δύο ομάδων Κώστας Ψυρόπουλος και Μάνος Χωριανόπουλος είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν ο μεν πρώτος τους παίκτες που συνήθως δεν ξεκινούν στην αρχική ενδεκάδα, ενώ ο Μάνος Χωριανόπουλος - όπως φάνηκε  - να δοκιμάσει την ενδεκάδα που σκέφτεται να χρησιμοποιήσει στην έναρξη του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν ανοικτό χωρίς σκοπιμότητες και αυτή τη φορά είχε και φάσεις που προκάλεσαν το ενδιαφέρον των φιλάθλων.

Ο Αετός μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε στο 9' σε μια επιθετική ενέργειά του, ο Ιωάννου ανατράπηκε από αμυντικό της Τρίγλιας και το πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής εκτελέστηκε εύστοχα από τον Αηδόνη.

Το γκολ ξύπνησε τους Τριγλιανούς , που με αιχμή του δόρατος τον Μέγα από τα  άκρα και τους Βλάχο Κότσι να συνδυάζονται άψογα μεταξύ τους δημιούργησαν ευκαιρίες και στο 25' , σε στραβοκλωτσιά αμυντικού του Αετού από ασίστ του Βλάχου ο Κότσι ισοφάρισε.

Σχεδόν πανομοιότυπη ήταν και η εικόνα στο  β' ημίχρονο με τον Αετό και πάλι να ξεκινάει δυνατά. Στο 50' ο Μοιρότσος με ωραία διαγώνια μπαλιά , βρήκε τον Ιωάννου που έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Αετό. Ένα προβάδισμα που κράτησε μόλις δέκα λεπτά , όταν και πάλι ο Κότσι έπειτα απο ασίστ του Βλάχου έγραψε το 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από την Τρίγλια ξεχώρισαν οι Μέγας, Βλάχος και Κότσι και από τον Αετό οι Ζαφειρόπουλος , Ξίδης και Ιωάννου.

Α.Ο. Τρίγλιας Ραφήνας (Κώστας Ψυρόπουλος) :Μπότος, Κούμπουρας, Κολιάκος, Μέγας, Τσακιργιάννης, Καραπάνος, Μητσόπουλος, Κότσι, Μάργαρης, Βλάχος , υπο δοκιμή παίκτης . Στο β΄ημίχρονο δοκιμάσθηκαν επίσης άλλοι δύο παίκτες εκ των οποίων ο ένας τερματοφύλακας

Αετός Πικερμίου : Γκούτσιας, Μοιρότσος, Κονταρίνης, Καλογραιάκης, Αντωνόπουλος, Ξίδης, Ζαφειρόπουλος, Βατίστας, Φράγκος, Αηδόνης, Ιωάννου και στο β' ημίχρονο : Πανουσόπουλος, Μποζίνης, Ιωάννου Κ., Νικολάου, Αρβανιτίδης, Φράγκος Β.