Α.Ο. Τρίγλιας Ραφήνας :Ισοπαλία με την Κηφισιά

Δευτέρα, 26 Σεπτεμβρίου 2016 16:56 | Αθλητικά |
Τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας κατέκτησε ο Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας, φέροντας εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1  , με αντίπαλο την ΑΕ Κηφισιάς. Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και ειδικότερα στο 10΄ ήρθε η ψυχρολουσία για την ομάδα της Ραφήνας, όταν ο Μπίρης στην προσπάθεια του να γυρίσει την μπάλα με κεφαλιά στον Δήμιζα, την έστειλε στο γάμα της εστίας, κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Κηφισιάς. Από το σημείο αυτό και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα της Τριγλίας προσπαθούσε ανορθόδοξα να δημιουργήσει φάσεις και η ομάδα της Κηφισιάς να αμύνεται, χωρίς να έχει περάσει την σέντρα του γηπέδου. Στο 27΄ ο Φούντας επιχείρησε σέντρα σουτ, αλλά ο Γουμάγιας σε ετοιμότητα πρόλαβε την φάση. Στο 45΄ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Κώστα Ψυρόπουλου ανέβασε στροφές και πίεσε πολύ πιο δυνατά την Κηφισιά, η οποία προσπαθούσε να κρατήσει το σκορ με συνεχείς «τραυματισμούς» των παικτών της. Θα πρέπει στο δεύτερο ημίχρονο πάνω από δέκα φορές να έπεσαν παίκτες της Κηφισιάς στον αγωνιστικό χώρο, προσποιούμενοι τραυματισμό. Στο 47΄ δυνατό σουτ του Τσεβά μπλόκαρε δύσκολα ο Γουμάγιας. Στο 54΄ κεφαλιά του Μπίρη πέρασε μόλις άουτ. Η ισοφάριση για την ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας ήρθε στο 80΄ όταν ο Ποτουρίδης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γουμάγια. Πριν τον αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου πρώην ποδοσφαιριστή της Τριγλίας Δημήτρη Κούτρη. Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας: Δήμιζας, Καμβύσης, Φούντας (74′ Μάργαρης), Σαλταμάρας, Μπίρης, Χριστόπουλος, Τσεβάς, Μητσόπουλος (68′ Μπαστάνης Γ.), Ποτουρίδης, Κότσι, Μπαστάνης Θ. (46′ Καλογιάννης) Α.Ε. Κηφισιάς: Γουμάγιας, Χαλκιάς, Παληαρούτας, Τεγούσης, Καρακώστας, Μαγγίνας, Παναγιωτόπουλος (58′ Μουσταφίδης), Σάμιος, Κυριαζής (74′ Ρεντζής), Μακρίδης, Χαϊκάλης