Α.Ο. Τριγλίας - Ολυμπιακός Λαυρίου 1 - 2

Κυριακή, 04 Νοεμβρίου 2012 19:35 | Αθλητικά |

Με μια ανεξήγητα κακή εμφανιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία χαράμισε το τρίποντο που πήρε εκτός έδρας στη Νάξο και έχασε και την ευκαιρία να βρεθεί μόνη πρώτη στη βαθμολογία, έπειτα απο τα στραβοπατήματα των πρωτοπόρων.

Η Τριγλία προηγήθηκε  με γκόλ του Μάντζη λίγο πριν τη λήξη του α' ημιχρόνου αλλά στο β ημίχρονο ο Ολυμπιακός Λαυρίου έχοντας μπροστά τους αδελφούς Γιαχάεβ που έπαιξαν μεγάλη μπάλα σκοράρισαν - το γκόλ της νίκης στο 90ο λεπτό - ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκόρ και έφυγαν νικητές απο τη Ραφήνα με 2-1 παίζοντας στα τελευταία λεπτά με εννιά (9) παίκτες.

Με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκαν απο τον Ολυμπιακό Λαυρίου οι Μούργος και Βελετάκος

Τριγλία : Γκούτσιας, Στρόμπουλος, Μπλιάμπλιας (87' Ματζώρος), Αλεβίζος, Τσέπας, Τσάγκαρης, Ράμο, Χοτζάι, Χατζάκης, Μάντζης (75' Μίχο) , Σταμπέλος (55' Αγγελόπουλος)

Ολυμπιακός Λαυρίου : Αραχωβίτης, Βαφειάδης (75' Μούχη), Τσομπανάκης, Τσίκλος (78' Πάλης), Μπεργιαννης, Μούργος, Πούλος, Γιαχάεβ Α, Γιαχάεβ Β, Βελετάκος, Τσιωλης (90' Λαέρτης)

Μετά τη λήξη και σε ανύποπτο χρόνο είχαμε ένα ατύχημα όπου παίκτης του Ολυμπιακού Λαυρίου, έκοψε σοβαρά το χέρι του, αλλά με την επέμβαση των ψυχραιμοτέρων και της γιατρού του αγώνα απεφεύχθησαν τα χειρότερα.

Όλα τα γκόλ του αγώνα και δηλώσεις των δύο προπονητών σε λίγο.