Ποδόσφαιρο. Είδηση ότι δεν σκοράρισε ο Βασίλης Μάντζης στη Σπάρτη και ήττα Τρίγλιας στη Βάρη.

-------------------------------------------

93'Με ασσίστ του Βασίλη Μάντζη, ο Πισπας έβαλε το τρίτο γκολ για το Βολο. Α.Ε. Σπάρτης - Βόλος 1-3

90' Αήττητος Σπατων - Ηρακλής 0-3. Το τρίτο γκολ ο Παναγιωτούδης

89' ΑΕ Σπάρτης - Ν.Π.Σ. Βόλος 1-2 Απο δεξιά σέντρα ο Ντεντάκης και ο Πίσπας πέτυχε το δεύτερο γκολ για τον Βόλο. Έχουμε πέντε λεπτά καθυστερήσεις

71' ΑΕ Σπάρτης - Ν.Π.Σ Βόλος 1-1 και ο Βόλος αγωνίζεται με δέκα παίκτες . Ο Μαρσέλο Πέντσα στο 71' δεν πρόλαβε τον Βλαχομήτρο της Σπάρτης σε μια αντεπίθεση τον ανέτρεψε και είδε κατ' ευθείαν την κόκκινη κάρτα

69' Αγώνας για γερά νεύρα στο Αιγάλεω με τον φιλοξενούμενο Άγιο Ιερόθεο να προηγείται 1-0, να βρίσκεται πίσω στο σκορ, να ισοφαρίζει 2-2 και να δέχεται απο το Βέρμπη το 3γκολ και να βρίσκεται και πάλι πισω στο σκορ Αιγάλεω - Άγιος Ιερόθεος 3-2

56' Τελειως διαφορετικός και πολυ επθετικος ο Αήττητος Σπατων στο β' ημίχονο.Μάλιστα στο 56' ο Αήττητος ζήτησε πέναλτι όταν ο Μαρουκάκης πιεζόμενος απο τον Στάμου επεσε μέσα στη περιοχή του Βοσνιάδη τερματοφύλακα του Ηρακλή. Στο παιχνίδι υπαρχει ρυθμος και ο Αήττητος έχει την υπεροχή, αλλά η ποιότητα του Περόνε (Ηρακλής) κάνει τη διαφορά για την ομαδα του Ηρακλή που παίζει με αντεπιθέσεις

55' Κορνερ για την ομάδα του Βολου, εκτελεστής ο Κάρλος Κότο, άστοχη έξοδος του Σταματόπουλου, ο επερχόμενος Βασίλης Μάντζης δεν προλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα

52' Ο Μάντζης για τον Ν.Π.Σ. Βόλος πάλι απο τα πλάγια τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Σπάρτης Άγγελο Σταματόπουλο, αλλά δεν σκοράρισε

62' Ακυρωθηκε γκολ του Εργοτέλη και Ηρόδοτος - Εργοτέλης παραμένει 1-0

---------------------------------------------------------------

Τέλος Α' Ημιχρόνου

39' Αήττητος Σπάτων - Ηρακλής 0-2 (το δεύτερο γκολ του Ηρακλή ο Ντούμης)

37' Ο Βασιλης Μαντζης πέρασε και τον τερματοφύλακα της Σπάρτης Σταματόπουλο , βρέθηκε στα πλάγια γύρισε τη μπάλα στο τέρμα και ο αμυντικός και συμπαίκτης του Ντεντάκης που βρέθηκε μπροστά σουταρε με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ

28' Α.Ε Καραισκάκης - Απολλων Λάρισας 0-1 (28' Χατζής)

22' Α.Ε Σπάρτης - ΝΠΣ Βόλος 1-1 (Πιτου Γκαρσία ο σκόρερ του Βόλου)

21' Αναγκαστική αλλαγή για Αήττητο Σπάτων στη θέση του Ματσούκα ο Νικλητσιώτης

16' Αήττητος Σπάτων - Ηρακλής 0-1 (το γκολ  ο Πασσάς)

14' Ο Βασίλης Μάντζης έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Βόλου να σκοράρει

6' AE Σπάρτης - Νέος Ποδσφαιρικός Σύλλογος Βόλος 1-0 (το γκολ για τη Σπάρτη ο Ανδρέας Βλαχομήτρος)

Στην επίθεση της ομάδας του Βόλου ο Βασίλης Μάντζης, ενω στην εξέδρα βρίσκεται και ο Δήμαρχος Βόλου Αχιλλέας Μπέος

6' Ηρόδοτος - Εροτέλης 1-0 (σκόρερ ο Γιαλούσης)

2' Πανηλειακός - Παλληνιακός 1-0 (το γκολ για ην ομάδα του Πύργου ο Γιώγος Σταθάτος)

ΤΕΛΙΚΟ Διαγόρας Βραχνέικων -Ιάλυσος 0-0