Το Σάββατο, 09.00 το πρωί , στον ιερό ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου (Παναγίτσα) απέναντι απο το Κοιμητήριο της Ραφήνας, ο Σύλλογος Τριγλιανών Ραφήνας, θα τελέσει Μνημόσυνο στη μνήμη του Φίλιππου Καβουνίδη.
Κάθε χρόνο ο Δήμος Ραφήνας-Πικερμίου, με ιδιαίτερη μέριμνα φροντίζει να είναι όλα άψογα εκτός του Ναού και στο περιβάλλοντα το μνημείο του αειμνήστου Καβουνίδη, χώρο.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0151-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0155-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/IMG_0149-1-1024x683.jpg)
Φέτος ίσως θα πρέπει να μεριμνήσει και για την είσοδο στο χώρο , διότι οι οδηγοί θα πρέπει να κάνουν σλάλομ για να αποφύγουν τρεις λακκούβες που ενδεχομένως μπορεί να προκαλέσουν φθορές στα οχήματα!