Καθαρισμός της οδού Βεργίνας από την Αχαιών στο Ντράφι και πηγαίνοντας προς Διώνη σε συνεργασία με τον ΣΠΑΠ (Σύλλογος προστασίας και ανάπλασης του Πεντελικού).
Σε λίγο ξεκινάει και η εργολαβία καθαρισμών με τη βοήθεια της ΠΕΔΑ (Περιφερειακή Ένωση Δήμων Αττικής) για τον ορεινό όγκο του Πικερμίου. ”Με σχέδιο θωρακίζουμε περιμετρικά τους οικισμούς.” σχολίασε ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/07/293787968_7937153159658100_3068457046601356465_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/07/294372631_7937152916324791_7447271708061189292_n.jpg)