Συνάντηση του Δημάρχου Μαραθώνος Στέργιου Τσίρκα με τον Δήμαρχο Σπάρτης Πέτρο Δούκα για την αγορά έκτασης 13 στρεμμάτων του Δήμου Σπάρτης για την κατασκευή υπερσύγχρονου κλειστού γυμναστηρίου.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
Ένα προσωπικό όραμα του Δημάρχου Μαραθώνος Στέργιου Τσίρκα ήταν το να έρθει στην ιδιοκτησία του Δήμου μας η 13 στρεμμάτων έκταση-Κληροδότημα του Δήμου Σπάρτης. Η τεράστια αυτή έκταση θα είναι από τα μεγαλύτερα έργα που θα λαμπρύνουν τον τόπο μας, αφού στόχος μας είναι να γίνει ένα υπερσύγχρονο κλειστό γυμναστήριο!
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
Η συνάντηση που είχε ο Δήμαρχος Μαραθώνος Στέργιος Τσίρκας με τον Δήμαρχο Πέτρο Δούκα στη Σπάρτη και εκπροσώπους του Κληροδοτήματος, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Νίκο Καραγιάννη την Πέμπτη 1 Ιουνίου, αποτελεί επιστέγασμα των συνεχών ενεργειών μας για την απόκτηση της έκτασης. Ήδη η Διαχειριστική Επιτροπή του Κληροδοτήματος ενέκρινε την έναρξη της διαδικασίας εκποίησης και προχωρά στη σύνταξη μελέτης για την εκτίμηση της αξίας της.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
Προχωράμε με πράξεις, δεν αφήνουμε καμιά ευκαιρία ανεκμετάλλευτη για τον Δήμο μας!