Για μία ακόμα χρονιά παρουσία πολλών συμπολιτών μας και του κλήρου, εορτάστηκε με λαμπρότητα και κατάνυξη η εορτή του Αγίου Δημητρίου στο ομώνυμο γραφικό παρεκκλήσι της Ι. Μητρόπολης του Δήμου Παλλήνης Αγίου Ιωάννου του Προδρόμου, που βρίσκεται στην οδό Αιτωλίας στο Γέρακα.
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8042.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8013.jpg)
Την Λιτάνευση της εικόνας του Αγίου Δημητρίου, συνόδευσαν οι μελωδίες της Φιλαρμονικής του Δήμου ενώ παρέστησαν ο Δήμαρχος Παλλήνης, κ. Αθανάσιος Ζούτσος, αντιδήμαρχοι, μέλη του Δημοτικού και Κοινοτικού Συμβουλίου, καθώς και εκπρόσωποι του αστυνομικού τμήματος Παλλήνης.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_8005-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_8026-1-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_8039-1024x683.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8032.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8014.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8017.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8026.jpg)
![](https://www.pallini.gr/files/posts/images/IMG_8033.jpg)