Άλλη μια σχολική χρονιά μαθημάτων και εμπειριών για τα ”Φωτογραφικά ταξίδια”* της Ραφήνας έφτασε στο τέλος της. Και όπως κάθε χρόνο, μετά το τελευταίο μάθημα φωτογραφίας, οι φωτογράφοι της Ραφήνας, του Πικερμίου- και όχι μόνον- βρήκαν ευκαιρία να το ρίξουν έξω. Γέλασαν μέχρι δακρύων, ήπιαν παγωμένες μπύρες και ούζα συνοδευόμενα από λαχταριστούς μεζέδες, στο μεζεδοπωλείο ”ο Γιώργος” , στο λιμάνι της Ραφήνας, και στο τέλος απόλαυσαν και ένα φανταστικό cheese cake που έφτιαξε με τα χεράκια της η Δήμητρα Σωτηρίου. Rαντεβού τον Σεπτέμβρη!
*Τα Φωτογραφικά ταξίδια τελούν υπό την αιγίδα του ΔΟΠΑΠ Ραφήνας Πικερμίου. Τα μαθήματα γίνονται στην δημοτική βιβλιοθήκη του Πνευματικού Κέντρου Ρ-Π κάθε Δευτέρα και διαρκούν 2 ώρες. Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο του ΔΟΠΑΠ Σπύρο Λουκάτο για την φιλοξενία. Κατερίνα Τράση
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2023/06/356673479_804687357920769_8061023724215929425_n.jpg)