Απίστευτη περιπέτεια για την 45χρονη από την Ν.Ζηλανδία η οποία αγνοείτο από το μεσημέρι της περασμένης Παρασκευής από την Αγκάλη Φολέγανδρου, όπου είχε μεταβεί με λέμβο.
Η γυναίκα εντοπίστηκε 55 ναυτικά μίλια βόρεια του Ηρακλείου, μέσα σε βοηθητικό σκάφος, από το πλήρωμα του ΠΛΣ 119, του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηρακλείου.
Πληροφορίες του ekriti αναφέρουν ότι η γυναίκα εντοπίστηκε από τους λιμενικούς εξαντλημένη αλλά σώα, και μεταφέρεται αυτή την ώρα στο λιμάνι, προκειμένου να παραληφθεί από ασθενοφόρο.
![](https://www.ekriti.gr/sites/default/files/thumbnails/image/horis_titlo_1072.png)
Υπενθυμίζουμε ότι για τον εντοπισμό της, είχαν κινητοποιηθεί και οι λιμενικές αρχές στα βόρεια παράλια της Κρήτης.