Χτες Σάββατο ήταν η ημέρα του εθελοντισμού στο Βόρειο Πικέρμι,στην αγαπημένη Διώνη.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/72473672_1248050292036798_1384511213563543552_o-1024x768.jpg)
Μετά από μια θαυμάσια πρωτοβουλία που πήρε η τοπική σύμβουλος Πικερμίου Κωνσταντίνα Λουλάκη μέρες πριν,την βοήθησαν με μεγάλη τους χαρά ο π.τοπικός σύμβουλος Άγγελος Χοβαρδάς ή ”Άγγελος του Πικερμίου” όπως τον αποκαλούν οι Πικερμιώτες,οι εθελοντές Γιώργος Αδάμ και Ματθαίος Πολυδώρου
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/73170991_1425119671001272_3894507968409894912_n-1024x768.jpg)
Πρωί-πρωί λοιπόν πήγαν και καθάρισαν τις γραμματοθυρίδες της οδού Ηπείρου και της οδού Μακεδονίας στην Διώνη!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/74703542_1248048778703616_387670959387049984_o-1024x768.jpg)
Τα γκράφιτι υπήρχαν εδώ και δεκαπέντε χρόνια και αυτό έκανε την δουλειά τους ακόμη πιο δύσκολη.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/74205789_795830584186160_2725241089584791552_n.jpg)
Αυτοί όμως απτόητοι ,έβαλαν πείσμα και τα κατάφεραν!Και όχι μόνο αυτό ,αλλά η Κωνσταντίνα καθάρισε και τον περιβάλλοντα χώρο,μάζεψε τις πευκοβελόνες και τα σκουπίδια.Μετά από ώρες όλα είχαν αλλάξει και τίποτε πια δεν θύμιζε την άσχημη εικόνα που βλέπετε και στις φωτογραφίες!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/75481877_724662148029958_5402620609811185664_n.jpg)
”Το παρών” έδωσε ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Βαγγέλης Μπουρνούς και ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητος Δημήτρης Κατσουλάκης.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/73404080_1248049535370207_6442988682495393792_o-1024x768.jpg)
Συγχαρητήρια σε όλους και περιμένουμε και από άλλους συμπολίτες μας παρόμοιες δράσεις και είμαστε εδώ για να τις αναδείξουμε!Κ.Τ
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/74667396_1370150339802401_334582277390467072_n-1024x768.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/75521873_1248048612036966_3463883895794040832_o-1024x768.jpg)