΄Όπως κάθε χρόνο, αργά το βράδυ της Μ. Πέμπτης, γυναίκες και παιδιά της Ενορίας της Ανάληψης διασταύρωσης Ραφήνας, στόλισαν με κατάνυξη τον Επιτάφιο. Στην φωτογραφία που ακολουθεί, ο πατέρας Νικόλαος Πούλης βάζει λουλούδια στον Ιερό Επιτάφιο που θα διασχίσει πολλούς δρόμους της Διαστάυρωσης, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί:
Αυτό είναι το δρομολόγιο που θα ακολουθήσει ο Επιτάφιος του Ι.Ν Ανάληψης Διασταύρωσης Ραφήνας. Παρακαλούνται όσοι έχουν σπίτια στους δρόμους αυτούς, να προετοιμαστούν σχετικά για την διέλευση του Ιερού Επιταφίου.![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2024/04/440403119_436736999009002_3794182568639552156_n.jpg)