Η Πρόεδρος του ΛΕΡ , εκπαιδευτικός, παρουσίασε στοιχεία πολιτισμών όλων των ηπείρων, με τη βοήθεια της συλλογής του ΛΕΡ από τις κούκλες του κόσμου ,στο Κέντρο δημιουργικής απασχόλησης παιδιών, στο ΚΔΑΠ ”Λιμανάκι” του Δήμου Ραφήνας- Πικερμίου.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2024/07/451859685_916538080516528_8638061953928566385_n.jpg)
Παιδιά από 6-12 ετών παρακολούθησαν έθιμα, γιορτές , χορούς γωνιών του κόσμου, άκουσαν παραμύθια, δραματοποίησαν, δημιούργησαν κολάζ και έγραψαν ιστορίες με πρωταγωνιστές τις εξωτικές κούκλες! Τα χαμόγελα τους και η θερμή φιλοξενία των υπευθύνων κυριών του κέντρου υπήρξε η καλύτερη ανταμοιβή για το ΛΕΡ, που μεταδίδει βιωματικά τον πολιτισμό στη νέα γενιά!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2024/07/451655018_916538527183150_4987883861320650257_n.jpg)