Το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού και συγκεκριμένα το 1ο Πλήρωμα Ραφήνας πραγματοποίησε σήμερα μια ξεχωριστή δράση.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/80602125_803578633481124_6313278625751760896_n_LI-2.jpg)
Επισκεφθήκαμε τον πρότυπο ξενώνα φιλοξενίας εφήβων 《ΤΟ ΣΠΙΤΙ》στην ΠΑΛΛΗΝΗ στο οποίο φιλοξενούνται έφηβοι με σκοπό την ψυχοκοινωνική αποκατάσταση μέσω της θεραπείας της φροντίδας και της διαπαιδαγώγησης.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/80886320_553902758497020_7169031691040718848_n_LI-2.jpg)
Περάσαμε ένα πολύ ευχάριστο απόγευμα με τα παιδιά που μένουν εκεί αφού τραγουδήσαμε παίξαμε αλλά και φτιάξαμε στολίδια για το χριστουγεννιάτικο δέντρο τους.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/81445073_603389397156370_4809389822693081088_n_LI-2.jpg)
Ευχαριστούμε τα παιδιά που μας δέχθηκαν στο χώρο τους και ελπίζουμε να τα ξανα συναντήσουμε.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.