Όσοι κατοικούμε στο Πικέρμι,στην Διώνη και κοντά στην οδό Δεξαμενής,γνωρίζουμε εδώ και πολλά χρόνια -και αποφεύγουμε όσο είναι δυνατόν αυτά τα δύο σημεία που πλημμυρίζουν κάθε φορά που βρέχει λίγο πιο έντονα!
Τις φωτογραφίες που ακολουθούν μας τις έστειλε κάτοικος της Διώνης ο οποίος είναι και μηχανολόγος μηχανικός και επισημαίνει μάλιστα ότι οι εικόνες αυτές δημιουργούνται χειμώνα-καλοκαίρι με μικρά ποσοστά βροχής αφού δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη απορροής των ομβρίων υδάτων παρόλο που και στις 2 περιπτώσεις μπορεί να υπάρξει απορροή με έργο μικρού κόστους για τον Δήμο
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/01/20191231_141904-1024x576.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/01/plimmires_pikermi2.jpg)