Ιστορία έγραψε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού στο μπάσκετ, αφού είναι παγκοσμίως η μοναδική γυναικεία ομάδα έχοντας 112 σερί νίκες.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/83801122_2549671175357015_5300195647075385344_n-1024x768.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/84003372_1080627752288931_8147564419484745728_o-1-1024x768.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/84636471_707684773097974_1151613704245084160_n-1-1024x768.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/84961374_609377629622336_772784652296388608_n-1024x768.jpg)
Τα κορίτσια του Γιώργου Παντελάκη νίκησαν την ομάδα του Α.Ο. Χανίων με 91-65 ( 44-42, 65-55, 91-65 )και δεν είναι μόνο στη κορυφή του πρωταθλήματος , αλλά και στη κορυφή του κόσμου , καθώς μετρούν 112 συνεχόμενες νίκες , σημειώνοντας νέο “παγκόσμιο ρεκόρ” προσπερνώντας την ομάδα του κολεγίου του Connecticut Huskies στο NCAA που είχαν το προηγούμενο ρεκόρ με 11 νίκες.
Κ.Ρ.