Με οικοδεσπότη τον Πρόεδρο Ν.Π.Δ.Δ “Φ. Καβουνίδης” Γεράσιμο Βουδούρη, ο οποίος καλωσορίζοντας τους προσκεκλημένους , εξέφρασε τον ιδιαίτερο θαυμασμό του για τα εκθέματα της έκθεσης ζωγραφικής που εκτέθηκαν στο Πνευματικό Κέντρο Ραφήνας-Πικερμίου και δημιουργήθηκαν απο μέλη του Κ.Α.Π.Η Ραφήνας-Πικερμίου
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/84670961_3314280995253908_4109930346722623488_o-1024x768.jpg)
“Δεν φτάνει αυτός ο χώρος για να καλύψει το σύνολο των έργων” ανέφερε ο Γ. Βουδούρης, ο οποίος συνεχάρη ιδιαίτερα την δασκάλα της ζωγραφικής Ανθούλα Βαμβουρέλλη, εγκωμιάζοντας τις προσπάθειές της και τη προσφορά της μαζί με τις υπόλοιπες κυρίες.
“Δημιουργεί μια πολιτιστική εικόνα στο Δήμο μας η γενικότερη προσπάθειά μας και η Ραφήνα βρίσκει στο τομέα του πολιτισμού, τη θέση που της αρμόζει στην Ανατολική Αττική”
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/20200213_201111-1024x768.jpg)
“Εύχομαι η επόμενή μας έκθεση να πραγματοποιηθεί σε μεγαλύτερο χώρο και θα φροντίσω στο μέτρο που μπορώ να φροντίσω ” ανέφερε ο Γ. Βουδούρης για να συμπληρώσει ότι όσα γίνονται, γίνονται με προσωπικές θυσίες δικές του και πολλών άλλων όπως της κυρίας Βαμβουρέλλη.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/20200213_195226-1024x768.jpg)
Στο video που μπορούν να δουν όσοι δεν παρακολούθησαν την live μετάδοσή μας , μπορείτε να ακούσετε και την Ανθούλα Βαμβουρέλλη που αναφέρεται στο ιστορικό της δημιουργίας της έκθεσης.Δείτε περισσότερες φωτο ΕΔΩ