Μετά από έγγραφο που απέστειλε η Διευθύντρια του Γυμνασίου Πικερμίου Ελένη Φλεμοτόμου στον δήμαρχο Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελο Μπουρνού,ελήφθη η απόφαση να κλείσει το Γυμνάσιο για 3 ημέρες από 19 μέχρι και 21/02,λόγω έξαρσης της εποχικής γρίπης και προκειμένου να αποφευχθεί ο κίνδυνος της περαιτέρω μετάδοσης του ιού και να εξασφαλισθεί η υγεία των υπολοίπων μαθητών.
Όπως επεσήμανε η κ.Φλεμοτόμου σήμερα απουσιάζουν 93 από τους 223 μαθητές
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/87008313_515634029088672_3176030686490394624_n.jpg)
Ακολουθεί η απόφαση του Δημάρχου
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/Χωρίς-τίτλο-33.png)