Χτες το βράδυ έγινε μια πολύ ωραία μάζωξη στην Ραφήνα!
Οι Σύλλογος Τριγλιανών Ραφήνας διοργάνωσε- όπως κάνει άλλωστε τα τελευταία 20 χρόνια στο τέλος του Αυγούστου- μια ωραία βραδιά με ουζάκι,τραγούδι και πολύ χορό!
Το ούζο και το τσίπουρο έρρεαν άφθονα,οι ελιές ήταν κατευθείαν από την Τρίγλια της Μ.Ασίας,οι κεφτέδες που με υπομονή είχε τηγανίσει η Θωμαίς Αρβανιτίδη φανταστικοί,και γενικά όλα τα εδέσματα ήταν γευστικά!
Εκατοντάδες κόσμου είχαν κατακλύσει την δροσερή αυλή του Λαογραφικού Μουσείου Ραφήνας,γνωστού ως ”Το σπίτι της Τρίγλιας”,τα αστεία έδιναν και έπαιρναν και όλοι ήταν μια όμορφη ,αγαπημένη παρέα.Όπως σχολίαζαν οι παλαιότεροι,έτσι γινόταν πριν πολλά χρόνια στα σπίτια των Τριγλιανών της Ραφήνας.Όλα τα σπίτια ήταν ανοιχτά για τους φίλους,όπου έτρωγαν και έπιναν στις μεγάλες αυλές τα καλοκαιρινά βράδια.
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 1 άÏομο, Ïαίζει Îνα μοÏ
ÏÎ¹ÎºÏ ÏÏγανο, κάθεÏαι και ÏÏη Ïκηνή](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69009722_2916844941664184_8249988514637152256_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQl5I06ZYRO6Vr4ZWs2dGbaLlzaH6XLpY-fgoR8msYHWtcILVTfQPek9bQNDn5SI0OuFHQ32vpsL5LD4lBG3WBlb&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=aa249206874241848526f1cbb1e8da38&oe=5DDA5CEA)
Και αφού έφαγαν και ήπιαν,έσυραν τον χορό με πρώτους-πρώτους τους επίτιμους προέδρους του συλλόγου Αντρέα Κεχαγιόγλου και Θωμαή Αρβανιτίδη και τον νυν Γιώργο Κική.Επίσης χόρεψαν πολλά μέλη του Λυκείου Ελληνίδων Ραφήνας με την πρόεδρο Eύη Γκατσοπούλου!
Με την παρουσία του τίμησε την εκδήλωση ο Φίλιππος Καβουνίδης με την σύζυγό του Καλλιόπη,ο εγγονός του μεγάλου ευεργέτη των Τριγλιανών Φίλιππου Καβουνίδη,του ανθρώπου που τον Αύγουστο του 1922 με με τέσσερα πλοία του μετέφερε εκατοντάδες Τριγλιανούς στην Προποντίδα,σώζοντας την ζωή τους.
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 2 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69257486_2916841891664489_255910768724148224_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQmMW-wfZ9oG3gD3NR8rtFt5Cs10Qqrmxxful30OL_nL6v0qxFOrlrTGMG_W8ApWLTUs6wphTl5t2cK_91eVgS5K&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=af15334dc3672262ff682602f9095572&oe=5DC9BFA2)
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/69700978_342490583297500_3109098242567045120_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkfr8fJkmntY8pMB1bRCJxdEwdsig8TKsJZyqcfaoq-iJRalprlV7_jmNfiEOINM7ZI0nEJC9LjN5-gmIvw9pvE&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=545b1a7c973703b8055dc8c8c961cb1e&oe=5DDC4FDF)
Παρόντες ο δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου και σύσσωμη η αντιπολίτευση,οι επικεφαλής και πολλοί τέως και προσφάτως εκλεγμένοι δημ.σύμβουλοι,όπως θα δείτε στις φωτο που ακολουθούν.
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 5 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69135633_2916840701664608_5221240125106683904_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlwu-XCa0_yhf2wsw41fQK4UljoSpsDANBOH9M5grgro4b4lnKMqDAS7ukO-DtP8PujOz_OJgJ6jhhWoQM-6WaX&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=83a695ba79458004cd1288f574045b86&oe=5DCF714E)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 6 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι και ÏίνακαÏ](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69120874_2916840301664648_8414458995837763584_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQkDih-BHxhITfu3jtPoeKyqg5AsEXsvhm08ejOSaY9yeUkfdS41QQTPilqXe2R0buqc6PGFbGJ9kBxYrlCPtFcJ&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=b5e8a93340f21e3dd0207cc510556fe7&oe=5DCEAE1D)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 2 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/68959578_2916844551664223_4126930651913912320_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQlo_945DDcHEmliMN5JjNlo7kwgTMpJfKobuSOdah-z64Q4_P8KBJDWTtJ37CVC1DbHgpnh2dCBksQUrsHzrJOV&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=75f3ce9d312289a0e72e2d9a77368874&oe=5E05F8BD)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 3 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι και εÏÏÏεÏικÏÏ ÏÏÏοÏ](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69225384_2916844491664229_4694511718246645760_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQnH3E5SImjaOmyGNim7WJrpXz-0HGrLct4zbOIzwuWqsu43ydlvPLLfTYWQnlspFADvG-ABecG91n0i4bt4d6V7&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=07cb76e633d2d500133fb20e2ea406fd&oe=5E1266AE)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 6 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69212556_2916843454997666_3838902323908706304_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQkZ7IbnvvmGOMIexLXPQqlqJlwtrIRCbilUrb5F2pqan2Ot5j3JACsSoA3aiG_0ahCJpa7aKZkM3fPPmMv0F8nr&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=091001050e0e4ea5684261634d3b2e25&oe=5DD64B40)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 5 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν, άÏομα κάθονÏαι, ÏαγηÏÏ ÎºÎ±Î¹ εÏÏÏεÏικÏÏ ÏÏÏοÏ](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/68821515_2916843758330969_4198251912463646720_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQms_qQapA57DYL1DI1I_bA-fzIvoAH7u0TyJTur0B7n94SL5NGCdx5kx3QXTopSHs282fbB4VH1lfjts9Tij9oQ&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=6c7ab483fb3f4d09a477cdf5558a0b32&oe=5DCCB8CB)
![ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 3 άÏομα, άÏομα κάθονÏαι, άÏομα ÏÏÏνε, ÏÎ¯Î½Î±ÎºÎ±Ï ÎºÎ±Î¹ εÏÏÏεÏικÏÏ ÏÏÏοÏ](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69274260_2916841704997841_9161329460442562560_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnihax-S-oQOegs70XkiMNdvzJEc9xrprkMsp1B0TOVZp1iOH7CaKOcNlt5hix_hJbaEbmaveQ9nnR2XxGPTxbt&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=e72020f7655a754cdb91135717ab19cc&oe=5DD8FA62)
Δείτε ζωντανές μεταδόσεις που κάναμε στο fb του rpn.gr ΕΔΩ και ΕΔΩ και περισσότερες φωτο ΕΔΩ