Το 3ο Ε.Κ. Ανατολικής Αττικής (Ραφήνας) δημιουργεί!
Το σχολείο συμμετέχει, ως συνεργαζόμενο σχολείο, με το ΕΠΑΛ Ραφήνας στο πρόγραμμα “Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ” – ΜΝΑΕ (https://mnae.noesis.edu.gr/) και την φετινή χρονιά.
Στα πλαίσια του προγράμματος ΜΝΑΕ το ΕΠΑΛ Ραφήνας απέκτησε και έναν 3D Εκτυπωτή για την ολοκλήρωση του έργου, ο οποίος θα αξιοποιηθεί τα επόμενα χρόνια από όλους τους Τομείς και Ειδικότητες του σχολείου, στα πλαίσια των μαθημάτων τους.
Ο Διευθυντής του σχολείου Άρης Παλιούρας ευχαριστεί θερμά την Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ραφήνας- Πικερμίου και ιδιαίτερα τον πρόεδρό της Παναγιώτη Γαβριήλ για την αμέριστη βοήθεια και στήριξη ώστε να ολοκληρωθεί το έργο με επιτυχία.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/06/195975924_10159298318897840_1082898852512968690_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/06/196644935_10159298296342840_4289554455342581274_n.jpg)
Κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ