Ο Δημοτικός Σύμβουλος και Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Ραφήνας-Πικερμίου θα συμμετάσχει σαν ομιλητής στα ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ που διοργανώνονται σήμερα και αύριο για τους νέους που σύντομα θα επιλέξουν την σχολή τους.
Στα μονοπάτια των χημικών: Ποια Μονοπάτια Σταδιοδρομίας έχουν οι χημικοί; Οι ειδικοί ενημερώνουν και συμβουλεύουν.
Σάββατο 17 Ιουλίου
11:00 – 12:30
Για εγγραφές & παρακολούθηση:
Η ημερίδα αποτελείται από 19 πάνελ με 130+ εισηγητές (ανώτατα στελέχη επιχειρήσεων, ακαδημαϊκούς και επιχειρηματίες) με σκοπό να ενημερωθούν οι νέοι για τις επιλογές καριέρας (τα “Μονοπάτια” του τίτλου) ανάλογα με τη σχολή τους.
Τα 17 τμήματα που έχουν επιλεγεί να καλυφθούν είναι τα ακόλουθα:
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
![▪️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/td3/1.5/16/25aa.png)
Κάθε πάνελ θα διαρκεί 1:30 ώρα και θα αποτελείται από έναν καθηγητή πανεπιστημίου και 6-8 στελέχη επιχειρήσεων, εκ των οποίων οι περισσότεροι έχουν σπουδάσει το αντικείμενο του πάνελ. Κάθε ομιλητής/ομιλήτρια θα κάνει μια σύντομη παρουσίαση 8-10 λεπτών για το δικό του/της “μονοπάτι” και μετά θα ακολουθήσει συζήτηση και ερωτήσεις από το κοινό.
![➡️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
Κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ