Όπως σας ενημερώσαμε νωρίτερα με σχετική μας δημοσίευση, με αποκλειστικές φωτο και βίντεο, μεγάλη πινακίδα κουνιόταν επικίνδυνα και ακουμπούσε πάνω σε κολόνα της ΔΕΗ στην διασταύρωση Ραφήνας.
Η Πολιτική Προστασία του δήμου Ραφήνας-Πικερμίου βρέθηκε αμέσως στο σημείο αλλά η πινακίδα ήταν τόσο μεγάλη που χρειαζόταν γερανό.
Κινητοποιήθηκε η Περιφέρεια Αττικής και προσωπικά ο αρμόδιος περιφερειακός σύμβουλος επικεφαλής για τα θέματα Πολιτικής Προστασίας Αττικής κ. Κόκκαλης.
Στην πρώτη γραμμή και ο Αντιδήμαρχος Άρης Μπουρανης και ο δημοτικός σύμβουλος Δημήτρης Κατσουλακης που βρέθηκαν από την πρώτη στιγμή στο σημείο όπως και ο δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/02/150185878_5229083510465092_4433472324483061168_o.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/02/150244320_5229049627135147_321251596347352115_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/02/150385701_5229060800467363_3107165434630079520_o.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/02/150573284_5229049817135128_477937206320457976_n.jpg)
Κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ