Κατά το τελευταίο δεκαπενθήμερο, στο πλαίσιο των Προγραμμάτων Στρατιωτικής Συνεργασίας (ΠΣΣ), η Διεύθυνση Μηχανικού του ΓΕΣ, οργάνωσε και διεξήγαγε την συνεκπαίδευση με αντικείμενο την «Διαχείριση Κρίσεων και Αντιμετώπιση Φυσικών Καταστροφών».
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/10/3-1-1024x768.jpg)
Η δραστηριότητα υλοποιήθηκε μεταξύ Ελλάδας – Ιορδανίας και Ελλάδας – Βοσνίας Ερζεγοβίνης αντίστοιχα, εντός του Στρατοπέδου «ΑΝΤΓΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ» και σε εγκαταλελειμμένες βιομηχανικές εγκαταστάσεις στην περιοχή της Κορίνθου, με στόχο την εκπαίδευση υπό αντίξοες και ρεαλιστικές συνθήκες.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/10/5-1-1024x576.jpg)