Επισκέφθηκε σήμερα την Ραφήνα αντιπροσωπεία της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της πόλης Νξιανγκ της Κίνας,η οποία συνόδευε τον Κινέζο Πρόεδρο.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/11/76609899_3073475692680737_8997908308471840768_n-2.jpg)
Ακολουθεί το σχόλιο του Δημοτικού Συμβούλου,ιατρού Γεράσιμου Βουδούρη στην προσωπική του σελίδα στο facebook:
” Έγινε μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση για την λειτουργία των συστημάτων Υγείας των δύο χωρών. Το τελικό συμπέρασμα στην Κίνα ο πολίτης χρειάζεται πολλά χρήματα για να έχει αναβαθμισμένη περίθαλψη στο Δημόσιο Νοσοκομείο, αντίθετα με μας όπου στα Δημόσια Νοσοκομεία είναι όλα δωρεάν ”