Ακολουθεί η ενημέρωση από τον Δήμαρχο Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελο Μπουρνού με τις λεπτομέρειες του συμβάντος: ”Φτηνά τη γλιτώσαμε αυτή τη φορά από πυρκαγιά που πήγε να αναπτυχθεί στις κατασκηνώσεις του δήμου Ζωγράφου στην οδό Τζων Κέννεντυ.
Μόνο πέντε τετραγωνικά από πευκοβελόνες η έκταση που πρόλαβε να καεί πριν επέμβουν οι δυνάμεις Πολιτικής Προστασίας του δήμου Ραφήνας Πικερμίου και η πυροσβεστική υπηρεσία.
Τους ευχαριστώ όλους από καρδιάς.
Πάντα δίνουμε τη μάχη από την πρώτη γραμμή για να αισθάνονται ασφαλέστεροι οι πολίτες μας”.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/06/287746493_7798792630160821_6617570394853645658_n.jpg)