Μοναδική εκδήλωση διοργάνωσε το βράδυ της Τρίτης 6/9 ο Ι.Ν Παναγίας Παντοβασίλισσας Ραφήνας, με την στήριξη του ΔΟΠΑΠ. ”Μικρασία χαίρε” το θέμα και ρίγη συγκίνησης σκόρπισε η Άννα Γιαννάκη με την εξαιρετική ανάγνωση των κειμένων. Ο Ανδρέας Χανιώτης με το βιολί του και ο Όθωνας Μπικάκης με το λαούτο, μας μετέφεραν νοερά σε εκείνες τις μαύρες ημέρες των ξεριζωμένων, 100 χρόνια πριν. Συγχαρητήρια για την εξαιρετική διοργάνωση. Παρόντες ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς, ο οποίος έκανε σύντομο χαιρετισμό, ο αντιπεριφερειάρχης Αττικής Νίκος Πέππας, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ρ-Π Κωνσταντίνος Μώρος, ο Πρόεδρος του ΔΟΠΑΠ Σπύρος Λουκάτος, οι π. Δήμαρχοι Ρ-Π Γιώργος Χριστόπουλος και Βασίλης Πιστικίδης, οι αντιδήμαρχοι Γεράσιμος Βουδούρης, Σπύρος Κάρλος, Παύλος Μπατάλης, η Πρόεδρος του ΛΕΡ Εύη Γκατσοπούλου, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Τριγλιανών Ραφήνας Γιώργος Κικής, ο Πρόεδρος των Κρητών Ρ-Π Δημήτρης Κατσουλάκης, το μέλος της Κ.Ε ΠΑΣΟΚ/ΚΙΝΑΛ Λάζαρος Καραούλης και πολύς κόσμος.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_9524.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_9505.jpg)
Δείτε περισσότερες φωτογραφίες ΕΔΩ
Κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ για να μαθαίνετε όλα τα νέα και να ειδοποιήστε για όλες τις ζωντανές μας μεταδόσεις