Φωτογραφίες στις 1.30 τα ξημερώματα δημοσίευσε ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας Ραφήνας Πικερμίου Παύλος Μπατάλης. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσε, έκλεισε η οδός Αρίωνος από την Λεωφόρο Μαραθώνος, λόγω επικινδυνότητας να ξεχειλίσει από νερά το σημείο που υπάρχει το ομώνυμο γεφυράκι. Επίσης μας ενημέρωσε ότι η στάθμη των υδάτων στο Μεγάλο Ρέμα Ραφήνας ήταν σχετικά χαμηλή.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/12/316959469_5665843676869128_3864351098440946190_n.jpg)
”Επειδή προβλέπονται καταιγίδες μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης, παρακαλώ πολύ τους συμπολίτες μας να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στις μετακινήσεις τους.
Αν είμαστε προσεκτικοί, αποφεύγουμε περιττούς κινδύνους!” σχολίασε χαρακτηριστικά ο κ.Μπατάλης