O Δήμος Ραφήνας Πικερμίου παρέλαβε παγκάκι κατασκευασμένο από πλαστικά που ανασύρθηκαν από το λιμάνι της Ραφήνας από την ομάδα “Beach Cleaning” στο πλαίσιο της περιβαλλοντικής δράσης ¨Καθάρισε σε βάθος” του DIXAN, και το τοποθέτησε έξω από το Δημαρχείο.
Η δράση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας.
”Συνεχίζουμε τις δράσεις για ένα καθαρότερο και πιο ανθρώπινο περιβάλλον” σχολίασε ο δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς τον οποίον βλέπετε στην φωτογραφία παραλαβής μαζί με τους αντιδημάρχους Καθαριότητας Αριστείδη Μπουράνη και Τεχνικών έργων Παναγιώτη Καλφαντή.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/05/191119202_5731645936875511_822887425869555802_n.jpg)