Πλήθος ευλαβών ενοριτών και προσκυνητών,
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/07/IMG_0028-1024x683.jpg)
μεταξύ των οποίων, ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/07/IMG_0014-1-1024x683.jpg)
και η Αντιδήμαρχος Δήμητρα Τσεβά, προσήλθαν σήμερα το απόγευμα στη “Δροσιά” , στο ιερό παρεκκλήσιο του Αγίου Παντελεήμονος για να τιμήσουν τη μνήμη του Αθλοφόρου και Ιαματικού Αγίου.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/07/IMG_0022-2-1024x683.jpg)
Του εορτίου Εσπερινού προεξήρχε τη κανονική αδεία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ.κ. Νικολάου ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης και Αρχιερατικός Επίτροπος Νέας Φιλαδελφείας Χαλκηδόνος Χρύσανθος Καρατζαφέρης με τον Π. Δημήτριο , ο οποίος μετά τη λιτανεία της ιεράς εικόνος και την αρτοκλασία κήρυξε και τον θείο λόγο, ευχαριστώντας το εκκλησίασμα για την παρουσία του.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/07/IMG_0047-1024x683.jpg)
Σύντομο χαιρετισμό απεύθυνε ο πρόεδρος του Συλλόγου της “Δροσιάς” Κων/νος Αντωνακάκης .
‘Ετη πολλά είς όλους και είθε ο Άγιος Παντελεήμων να πρέσβευει τῷ ελεήμονι Θεῷ, ἵνα πταισμάτων ἄφεσιν, παράσχῃ ταῖς ψυχαῖς ἡμῶν.
Περισσότερες φωτογραφίες ΕΔΩ