Παραχωρείται με απόφαση του Δημάρχου Ραφήνας Πικερμίου και τη σύμφωνη γνώμη του ΝΠΔΔ «Φίλιππος Καβουνίδης», ο χώρος του ΚΑΠΗ Πικερμίου, μετά από αίτημα για βοήθεια, στην 1η ΥΠΕ για τη δημιουργία μόνιμης Δομής αιμοληψίας – αιμοδοσίας.
Αυτές τις δύσκολες για όλους ώρες η αλληλεγγύη και η αλληλοβοήθεια είναι απαραίτητες. Με νεότερη ανακοίνωση θα ενημερωθούν οι πολίτες και οι εθελοντές αιμοδότες για τον τρόπο και το χρόνο λειτουργίας της συγκεκριμένης Δομής.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/03/c9aabe2083944ae2760f8c9e76863418_XL-1-1024x585.jpg)