Πρωινή επέμβαση στο μεγάλο Ρέμα Ραφήνας εν όψει φθινοπωρινών βροχών.
Μετά από συνεννόηση της διοίκησης του Δήμου Ραφήνας-Πικερμίου με την Περιφέρεια Αττικής, τέθηκε σε απόλυτη προτεραιότητα ο καθαρισμός του Ρέματος, ιδίως μετά τις καταστροφικές πυρκαγιές του καλοκαιριού στην Αττική.
”Η ασφάλεια των πολιτών απόλυτη προτεραιότητά μας.
Η μέρα μας ξεκινά με τη σκέψη μας στο χειμώνα που έρχεται και πανέτοιμοι κάνουμε τις απαραίτητες προετοιμασίες.” σχολίασε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/10/244083655_6402860253087406_258314142875610592_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/10/244201982_6402860496420715_3839089705547343335_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2021/10/244393228_6402858373087594_4574435212328302598_n.jpg)
Αν θέλετε να ενημερώνεστε για όλα τα νέα κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ