Ο Δήμαρχος Σπάτων Αρτέμιδας Δημήτρης Μάρκου και ο Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του 1ου παιδικού φεστιβάλ κλασικού αθλητισμού ΄΄Μεσόγεια” και βουλευτής Ανατολικής Αττικής Βασίλης Οικονόμου, έδωσαν από κοινού συνέντευξη τύπου σήμερα Παρασκευή στο παλιό Δημαρχείο δήμου Σπάτων Αρτέμιδας.
Το 1ο «Φεστιβάλ Μεσόγεια 2022» ξεκινάει την επόμενη Παρασκευή 30/9 στο δημοτικό στάδιο Σπάτων και θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο 1-2/10..
Θα γίνουν πρωτοποριακοί αγώνες Κλασικού Αθλητισμού για παιδιά με παράλληλες πολιτιστικές και κοινωνικές εκδηλώσεις που θα αναδείξουν τα Μεσόγεια!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/09/307444673_5561154380594684_469971999433101048_n.jpg)