Στον ιερό ναό Παναγίας Παντοβασίλισσας, εχθές Παρασκευή 5 Αυγούστου 2022 πραγματοποιήθηκε Μέγας Εσπερινός για τον Εορτασμό της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος και σήμερα Σάββατο 6 Αυγούστου ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία.
“Ευλόγησον, Κύριε, τὸν καρπὸν τούτον της αμπέλου τον νέον”
Σήμερα και ανήμερα της εορτής ευλογήθηκαν στην Παντοβασίλισσα από του ιερείς τα πρώτα σταφύλια της χρονιάς , τα οποία στη συνέχεια διανεμήθηκαν ως ευλογία στους πιστούς.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/08/296634747_3357287191159563_6184580729627884925_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/08/296485787_3357287294492886_4551740363166127676_n.jpg)