Σήμερα το απόγευμα (Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου), παραμονή της γιορτής του Αγίου Νικολάου επισκόπου Μύρων της Λυκίας , τελέστηκε πανηγυρικός εσπερινός στο ιερό παρεκκλήσιο του Αγίου που βρίσκεται πάνω απο το λιμάνι της Ραφήνας.
Δυστυχώς η κακοκαιρία, ισχυρό αέρα την ώρα του εσπερινού, δεν επέτρεψε σε πολλούς πιστούς να παρακολουθήσουν την ακολουθία στην οποία ιερούργησε ο π. Απόστολος Δάμκαλης.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6958-1024x683.jpg)
Επίσης τελέστηκε και αρτοκλασία , ενώ στη συνέχεια ακολούθησε Πανηγυρικός Εσπερινός στον Ιερό Ναό της Παναγίας της Παντοβασίλισσας.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6972-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6957-1024x683.jpg)
Στο εσπερινό στον Ιερό Παρεκκλήσιο παραβρέθηκε ο π. Βουλευτής της Περιφέρειας Νίκος Καντερές, ενώ στην Παντοβασίλισσα παραβρέθηκε ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς με τον Δημ. Σύμβουλος και πρόεδρο του Ν.Π.Δ.Δ “Φ. Καβουνίδης” Γεράσιμος Βουδούρης”
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6948-683x1024.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6949-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6950-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6969-1024x683.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6983-683x1024.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6981-683x1024.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_6949-1-1024x683.jpg)
Περισσότερες φωτογραφίες ΕΔΩ