H Διευθύντρια του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ραφήνας κ.Αποστολοπούλου Σοφία είχε μια πολύ ωραία ιδέα, να γίνει κήπος ένα μέρος της αυλής, από τους μαθητές!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/79091178_1572093896293379_6972594154803036160_n-1024x768.jpg)
Το πρότεινε και βρήκε άμεση ανταπόκριση από τον Πρόεδρο του Ν.Π.Δ.Δ Φίλιππος Καβουνίδης Γεράσιμο Βουδούρη,ο οποίος πήγε αυτοπροσώπως και φύτεψε λουλούδια μαζί με τους μαθητές!
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/78693587_436118944009947_8133205141223374848_n-1024x768.jpg)
ΣΕ λίγο θα δημιουργηθεί και λαχανόκηπος,σύμφωνα με αυτά που μας είπε ο κ.Βουδούρης, γιατί από αυτή την ηλικία μαθαίνουν τα παιδιά να αγαπάνε και να σέβονται το περιβάλλον,και για κάποια παιδιά λειτουργεί θεραπευτικά εκτονώνοντας την ενέργεια τους δημιουργικά.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/78684964_582352192334412_1580717508762009600_n-1-1024x768.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/Inked79622848_3142562665772039_4082454096605347840_n_LI.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2019/12/79315605_560135904810451_4134416191500320768_n-1024x768.jpg)