Μπορεί οι οικονομικές δυνατότητες της ενορίας του Ι.Ν Παναγίας Παντοβασίλισσας να μην είναι απεριόριστες, αλλά η αγάπη και η διάθεση για προσφορά προς όλους τους ανθρώπους και ιδιαίτερα προς τους αναξιοπαθούντες είναι απεριόριστη.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0219.jpg)
Και αυτό αποδείχθηκε για μια ακόμη φορά στο φιλανθρωπικό αντάμωμα που πραγματοποιήθηκε στο Αρχονταρίκι του Ιερού Ναού.
Ένα αντάμωμα που είχε κεράσματα , μουσική, τραγούδια και πολλή αγάπη.
Και όλοι όσοι συγκεντρώθηκαν χθες δεν πήγαν για να φάνε , να πιουν και να γλεντήσουν , αλλά για να στηρίξουν το καθημερινό συσσίτιο (60-70 μερίδων) που παρέχει ο π. Δημήτριος Μπακόπουλος με τους π. Απόστολο Βούλγαρη και Απόστολο Δάμκαλη , συνεπικουρούμενοι απο τις κυρίες της Φιλοπτώχου Αδελφότητας και ομάδα εθελοντριών, σε αναξιοπαθούντες και οικονομικά αδύναμους συμπολίτες μας.
Τα χθεσινά όμως έσοδα της βραδιάς , δεν θα πάνε μόνο στο συσσίτιο, αλλά θα βοηθήσουν και οικονομικά τρεις συγκεκριμένους συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0229.jpg)
Στη χθεσινή βραδιά που βρέθηκαν αρκετοί Ραφηνιώτες με την Αντιδήμαρχο Δήμητρα Τσεβά να είναι η μόνη εκλεγμένη στη τοπική αυτοδιοίκηση και παρούσα, την τ. πρόεδρο του Λυκείου Ελληνίδων Ραφήνας Χριστίνα Παναγιώτου, τον πρόεδρο του Συλλόγου “Ενότητα” Διασταύρωσης Ραφήνας, Γιάννη Ξουρίκη, ο π. Δημήτριος Μπακόπουλος ευχαρίστησε όλους τους παρόντες για την υλική και ηθική στήριξή τους, κάνοντας ιδιαίτερη αναφορά στους χορηγούς των δώρων της λαχειοφόρου αγοράς που ήταν:
- tablet MLS (κατάστημα “ΓΕΡΜΑΝΟΣ”, Α. Κεχαγιάς)
- Ακτοπλοϊκά εισιτήρια δύο ατόμων με επιστροφή για Τήνο (Togias Travel)
- Γεύμα δύο ατόμων στη ταβέρνα “Η καλή καρδιά του Νικόλα”
- Γεύμα στο restaurant – cafe “La Sera” με πίτσα
- Γεύμα δύο ατόμων στη ταβέρνα “Η καλή καρδιά του Νικόλα”
Δημήτρης Αντωνάκος
Το rpn.gr και ο Δημήτρης Αντωνάκος ήταν στη χθεσινή φιλανθρωπική εκδήλωση και σας μεταφέρουν εικόνες
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0205.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0206.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0207.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0208.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0209.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0210.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0211.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0212.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0213.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0233.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0214.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0221.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0222.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0223.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0225.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0226.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0227.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0228.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2020/02/DSC0229-1.jpg)