Πανικός επικράτησε στα Χανιά εξαιτίας του σεισμού που με τα έξι Ρίχτερ, ταρακούνησε ολόκληρο το νομό.
Ο κόσμος όπως ήταν λογικό ξεχύθηκε στους δρόμους, είτε από σπίτια, είτε από χώρους εργασίας όπως η εφορία, τα δικαστήρια και οι τράπεζες, τα διάφορα καταστήματα και φυσικά στα σχολεία.
Χαρακτηριστικές είναι οι φωτογραφίες του zarpanews.gr από σχολεία των Χανίων, όπου οι μαθητές μετά τον σεισμό βγήκαν στο προαύλιο.
![](https://www.zarpanews.gr/wp-content/uploads/2019/11/sismos_chania2.jpg)
![](https://www.zarpanews.gr/wp-content/uploads/2019/11/12-15.jpg)
![](https://www.zarpanews.gr/wp-content/uploads/2019/11/seismos_sxoleio.jpg)
![](https://www.zarpanews.gr/wp-content/uploads/2019/11/sxoleio_seismos.jpg)
Προς το παρόν πάντως οι υπηρεσίες έχουν τεθεί επί ποδός προκειμένου να διαπιστωθεί αν έχουν συμβεί ζημιές, σε ποιες περιοχές και ποιο το μέγεθος τους.