Σήμερα Κυριακή λειτούργησε στον Ι Ναό Αναλήψεως του Κυρίου στην διασταύρωση Ραφήνας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κανάγκα κ.κ. Χαρίτων. Μίλησε στο Αρχονταρίκι και ακολούθησε παρουσία του εορταστική εκδήλωση που αφορά στην ανέγερση Ναού στην Κανάγκα.
Στο ψήσιμο πρωτοστάτησαν ο Πρόεδρος των Κρητών Δημήτρης Κατσουλάκης και ο Παναγιώτης Ζέρβας. Παρόντες ο Δήμαρχος Ραφήνας-Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς και ο αντιδήμαρχος Σπύρος Κάρλος
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/11/313413693_8456045674435510_3673365408837399493_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/11/313402450_8456045901102154_1619118019285939269_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2022/11/313256279_2259224694250030_4839595392471509417_n.jpg)
Κάντε like στην σελίδα μας στο facebook ΕΔΩ για να μαθαίνετε όλα τα νέα και να ειδοποιήστε για όλες τις ζωντανές μας μεταδόσεις