Είναι πολύ ταλαντούχα η συμπολίτισσά μας από τον Ν.Βουτζά, Νάσια Χυτήρογλου. Και άρχισε να ζωγραφίζει εξ απαλών ονύχων, από τότε που έπιασε μολύβι, όπως μας εξομολογήθηκε. Η ζωγραφική την ξεκουράζει, την εκφράζει, και αποτελεί μέρος της ζωής της. Και μόλις ζωγραφίζει έναν άνθρωπο, τον γνωρίζει πραγματικά. Ασχολείται κάθε μέρα έστω και λίγα λεπτά, είναι το πάθος της, η δημιουργία, η ζωγραφική , και αυτό φαίνεται στους πίνακές της.
Συμπαραστάτες της οι γονείς, ο αγαπημένος της σύζυγος και τα παιδιά της. Στο Πνευματικό Κέντρο Ραφήνας Πικερμίου βρέθηκε και ο Δημαρχος Βαγγέλης Μπουρνούς που εκτιμά πολύ την τέχνη και πάντα είναι αρωγός μαζί με τον ΔΟΠΑΠ σε ξεχωριστές ατομικές και ομαδικές εκθέσεις. Παρών ήταν και ο Πρόεδρος του ΔΟΠΑΠ Σπύρος Λουκάτος αλλά και η δημοσιογράφος και συγγραφέας των best sellers Κατερίνα Μανανεδάκη, και πολλοί φιλότεχνοι. Η έκθεση εγκαινιάστηκε σήμερα και θα διαρκέσει μέχρι τις 27 Μαρτίου.
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2023/03/335032062_112668508443293_2389283745507846310_n.jpg)
![](https://rpn.gr/wp-content/uploads/2023/03/335754694_919030836012599_5644701873551342392_n.jpg)
Δείτε πολλές φωτογραφίες ΕΔΩ